Zespół francuski

Czołowe kluby straciły w przerwie międzynarodowej swoich najważniejszych zawodników.

Ucierpiały także PSG, Inter, Milan, Roma, City, United i Bayern.
Pierwsza przerwa międzynarodowa w 2024 roku znacząco powiększyła listę kontuzjowanych zawodników. Część z nich odniosła kontuzje w meczach reprezentacji narodowych, część na treningach, a część w grze w klubie.
Więcej najświeższych wiadomości.

Bradley Barkola (PSG)

Młody zawodnik PSG poprosił o zmianę w pierwszej części towarzyskiego meczu z młodzieżową reprezentacją Francji. Podczas pierwszego badania wykryto uszkodzenie kolana. Nie ma jeszcze dokładnych dat powrotu do zdrowia, ale uważa się, że Barcola na pewno ominie mecze Ligue 1 z Marsylią (31 marca) i mecz pucharowy z Rennes (3 kwietnia). Być może nie będzie miał czasu na regenerację przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Barceloną (10 kwietnia). Być może Barcola zagra w rewanżu, ale tutaj nadal pojawiają się wątpliwości.

Kyle Walker (Manchester City)
Walker doznał kontuzji w towarzyskim meczu Anglii z Brazylią (0:1). Jego konfrontację z Winicjuszem można postrzegać jako zapowiedź ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tam „Manchester City” zmierzy się z „Realem Madryt”. Ale Walker wytrzymał tylko 20 minut. Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate powiedział, że sytuacja zostanie oceniona w najbliższej przyszłości. Główne pytanie: czy zdążą przygotować Kyle'a do formy przed pierwszym meczem z Realem Madryt (9 kwietnia)?

Mario Fernandes (Zenit)

W przerwie międzynarodowej „Zenit” udał się do Belgradu, gdzie rozegrał towarzyski mecz ze „Srveną Zvezdą”. Lider mistrzostw Rosji przegrał (0:1), przegrał Fernandes. Obrońca wszedł na boisko w przerwie, ale opuścił boisko po 32 minutach. Według głównego trenera „Niebiesko-biało-bluesowego” Siergieja Siemaka po upadku Mario przestał czuć niektóre części ciała. Nie jest jeszcze jasne, jak poważna jest kontuzja Brazylijczyka posiadającego rosyjski paszport. 30 marca „Zenit” rozegra mecz RPL z „Krylą Sovetov”.

Andriej Mostowoj (Zenit)

Kontuzji doznał kolejny zawodnik „Zenitu”. Zgadza się, Mostovoy zerwał nie w klubie, ale w reprezentacji. Reprezentację opuścił przed meczem z Serbią (4:0). Według głównego trenera reprezentacji Rosji Walerego Karpina Andriej doznał kontuzji kostki. W najbliższym czasie niebiesko-biało-niebiescy lekarze ocenią stan zawodnika. „Zobaczymy, jak poważna jest kontuzja, ale z tego, co wiem, kontuzja ta umożliwi Mostowo udział w meczach po wznowieniu mistrzostw” – powiedział Siergiej Semak.

Manuel Neuer (Bayern)
37-letni bramkarz nie grał w reprezentacji Niemiec po mistrzostwach świata w 2022 roku. Potem złamał nogę, po której długo dochodził do siebie. Teraz Manuel na służbie doznał kontuzji mięśnia biodrowego. Neuer oczywiście opuścił mecz z Francją (2:0) i na pewno nie zagra z Holandią (26 marca). Według Juliana Nagelsmanna, głównego trenera reprezentacji Niemiec, bramkarz będzie pauzował przez kilka dni. Możliwe, że Neuer nie pomoże „Bayernowi” w meczu z „Borussią Dortmund” (30 marca). Jednocześnie Nagelsmann zapowiedział już, że Manuel będzie głównym bramkarzem reprezentacji Niemiec na domowym Euro.

Jan Sommer (Inter)

Bramkarz innego czołowego klubu nie działa. W przeciwieństwie do Neuera, Sommer doznał kontuzji podczas meczu. Reprezentacja Szwajcarii zremisowała z Danią (0:0), Sommer opuścił boisko pod koniec pierwszej połowy. Bramkarz opuścił już reprezentację i udał się do „Interu”, gdzie czekają na niego nowe badania lekarskie. Sommer ma kontuzję prawej kostki. Reszta sezonu dla Interu była w zasadzie formalnością. Zespół został wyeliminowany z Ligi Mistrzów i Coppa Italia i ma 14 punktów przewagi nad najbliższymi rywalami w mistrzostwach kraju.

Serdar Azmun (Rzym)

Iran pokonał Turkmenistan (5:0) w rundzie kwalifikacyjnej MŚ-2026. Serdar Azmun, były napastnik klubu RPL, strzelił gola w pierwszej połowie, ale potem doznał kontuzji. I wydaje się to poważne. Azmoun powiedział irańskim mediom: „Musimy wykonać rezonans magnetyczny, ale jestem pewien, że zerwałem kolano”. Według informacji „Tehran Times” Serdar przeszedł badanie, w wyniku którego wyszło na jaw, czy kontuzja, o której mówił piłkarz, wystąpiła, czy nie. Powrót zawodnika do zdrowia zajmie co najmniej miesiąc. Nie opublikował jeszcze wiadomości o czasie rekonwalescencji, ponieważ zostaną one zbadane w Rzymie.

Simon Kjaer (Mediolan)

34-letni Duńczyk doznał kontuzji w meczu testowym swojej drużyny ze Szwajcarią (0:0). Kjaer opuścił boisko w połowie drugiej połowy. Według obrońcy odczuwał dyskomfort w udzie. Jednak sam Simon nie uważa, że doznał poważnej kontuzji, jednak na wyniki badań trzeba poczekać. Profilaktycznie poprosił o zmianę. Przedstawiciele Mediolanu uważnie monitorują sytuację.

Harry Maguire (Manchester United)

W meczu Anglii z Brazylijczykami obrońca został zmieniony w połowie drugiej połowy. Początkowo wydawało się, że angielski sztab trenerski zrobił to zgodnie z planem. Jednak następnego dnia Harry opuścił drużynę narodową i udał się do klubu, aby przejść badania lekarskie w związku z kontuzją (raport z „The Sun”). Maguire niedawno wrócił do zdrowia po kontuzji pachwiny, która zmusiła go do opuszczenia kilku meczów. Jeśli kontuzja Harry'ego się potwierdzi, będzie to smutna wiadomość dla Erica ten Haaga, ponieważ drugi środkowy obrońca klubu, Lisandro Martinez, również znajduje się na liście kontuzjowanych.