Juventus

Koniec passy bez porażki

Pierwszy pełny dzień klubu Eurofootball po przerwie na mecze reprezentacji był znakomity. Poniżej znajdują się jego najciekawsze wyniki.
Więcej najświeższych wiadomości.
„Bayern” ostatecznie zrezygnował z mistrzostwa

Monachium nie przegrało u siebie z Dortmundem od kwietnia 2017 roku, kiedy spotkało się w półfinale Pucharu Niemiec. Następnie mistrzów trenował Carlo Ancelotti, Xabi Alonso występował pod jego wodzą, bramki zdobywali Aubameyang i Dembele (2:3). Na nowe zwycięstwo „Bamblebees” musiały czekać siedem lat i dziś je osiągnęły. Choć momentami „Bayern” był ostrzejszy, to nie potrafił strzelić nic. „Borussia” wykorzystała jednak dwie okazje: Adeyemi (10. minuta) i Ruerson (83. minuta) wpisały się na listę strzelców. Bayerowi można pogratulować mistrzostwa, ponieważ...

Bayer po raz kolejny zaliczył fenomenalny powrót

Jak oni to robią?! Słyszeliście coś podobnego o Bayerze w tym sezonie. Zespół Leverkusen w ostatnich minutach trzykrotnie zwyciężył z „Bawarią”, „Augsburgiem”, „Lipskiem”, „Stuttgartem” i „Qarabagiem”. Teraz Hoffenheim jest na tej liście. Zespół Xabiego Alonso zdobył 2,97 xG pod względem oczekiwanych bramek po 34 celnych strzałach. To tak jakby statystyki zbierali marketerzy jakiegoś sklepu.
Jednak do 88. minuty wynik przeważał na korzyść Hoffenheim. Swoją drogą Bayer strzelił gola. Maksymilian Bayer. Dopóki Andric i Schick nie zaangażowali się. Aby zagwarantować sobie miskę sałatkową, muszą teraz wygrać trzy z pozostałych siedmiu meczów. A passa meczów bez porażki to już 39 meczów, co zdecydowanie wskazuje na pozytywny wynik. Nawet Thomas Tuchel przyznaje się do porażki „Bayerna”.

Golovin pomógł Monako pokonać

Monegasques strzelili pięć goli i stracili tylko dwa przeciwko przedostatniej drużynie mistrzowskiej Metz. W 16. minucie przy stanie 0:2 Golovin pięknie i efektownie podał do Wandersona i strzelił gola. Już wtedy wynik meczu był niemal pewny. Sasha ma już na swoim koncie 6+6 pod względem liczby goli i tyłków w obecnej Ligue 1. Przed nami tylko Mbappe (29, kto by pomyślał), a także Aubameyang (18), David (17) i Lacazette (13). od niego. Cóż, ma szansę być najlepszym we Francji pod względem asyst: Aubameyang i Dembele mają po po siedem asyst. Gdyby tylko wspólnicy dokonali rosyjskich transferów.

Miranczuk bohaterem meczu z „Napoli”.

Pierwsza połowa wystarczyła, aby Aleksiej nadal traktował mistrza Włoch golem i asystą Skamakki. To bzdura, ale nawet rozegrał cały mecz, co nie zdarzało się od 7 stycznia. Rus jest najlepszym klubem pod względem bramek i asyst w 2024 roku (3+7). Co jeszcze musi zrobić Gasperini, aby udowodnić swoją wartość? Był to bez wątpienia najlepszy mecz Miranczuka w sezonie, w którym jego drużyna po raz pierwszy rozwaliła nogi wybitnego przeciwnika. Teraz zespół z Bergamo może utrzymać się w strefie Ligi Mistrzów: „Roma” ma tylko jeden punkt przewagi, a czwarta „Bologna” ma cztery punkty.

„Milan” zyskał znaczną przewagę nad „Juventusem”.

Fiorentina i Milan strzeliły wszystkie trzy gole w meczu tak zwięźle, jak to możliwe: od 47. do 53. minuty. Na szczęście „Czerwonych i Czarnych” strzelili dwa gole. Leau stał się głównym bohaterem: najpierw jego podanie od tyłu do Loftusa-Cheka nie zostało przechwycone przez wślizgujący się Milenkovic, a chwilę później sam strzelił gola, który wyprowadził drużynę na prowadzenie.

„Juventus” grał przed Milanem – a w spotkaniu z „Lazio” stracili jedynego gola w 90. + 3. minucie. Teraz „Milan” i „Juve” dzieli 6 punktów. Turyńczycy od dawna walczą o prowadzenie z „Interem” i teraz tracą drugie miejsce.

PSV zniszczyło super serię niepokonane

Intryga dotycząca mistrzostw w Holandii jest taka sama, jak we Francji. PSV niespodziewanie przegrało z NEK i objęło prowadzenie w trakcie meczu dzięki bramce Bakayoko (Joana, a nie Tiemoue w Lorient). Nijmegen odpowiedział trzema punktami i przerwał passę 42 meczów bez porażki Eindhoven. Choć De Jong był w stanie odpowiedzieć intrygą, w 81. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Jeśli w niedzielę „Feyenoord” pokona „Utrecht”, różnica punktów zmniejszy się do 7. Ma niewielkie szanse na wskoczenie na pierwsze miejsce, ale teraz przynajmniej jest jedno.

Ronaldo ciężko pracował

Legendarny Portugalczyk w tych mistrzostwach Arabii Saudyjskiej ma na koncie tylko trzy mecze bez bramki. Teraz Al-Tai cierpiał, mając u stóp byłego zawodnika Tula Arsenalu Roberta Bauera. Już w 36. minucie Mysidian, który wcześniej wyrównał wynik, otrzymał dwie żółte kartki, a przeciwnicy pozostali w mniejszości. Al-Nasr zaczerwienił się jak byk podczas walki byków i został pokonany (4:1). Ronaldo w ciągu trzech minut zdobył podwójną bramkę (65. i 67.), a następnie zdobył trzeciego gola. co mogę powiedzieć Si! Krish ma 26 goli w lidze. Najbliższym naśladowcą jest Mitrovic (20).

Jednak Al-Hilal nadal będzie mistrzem, a ich przewaga jest ogromna (12 punktów). Odniósł 30 zwycięstw z rzędu, co stanowi rekord świata. Teraz Malcolm i spółka pokonali Al-Shabaab (4:3), mimo że w końcówce dwukrotnie stracili bramkę.

Newcastle w ciągu 13 minut zmieniło 1:3 na 4:3

W meczu z West Hamem Isak otworzył wynik po rzucie karnym w szóstej minucie. A w 48. minucie młoty objęły prowadzenie dwoma bramkami: Antonio, Kudus i Bowen pokazali, co potrafią. Wynik był jasny aż do 77. minuty, kiedy Sroki się obudziły: Isak podwoił grę z miejsca, a Barnes podwoił rywala przed doliczonym czasem gry. To było miłe. Zdecydowanie polecamy obejrzenie ich kolejnego meczu, gdyż w trzech ostatnich zespołach padło między sobą 17 bramek.

Chelsea – jak zawsze

Dobra wiadomość dla londyńskich fanów: Palmer strzelił gola przeciwko Burnley i został najmłodszym zawodnikiem w historii klubu, który strzelił ponad 20 goli w sezonie Premier League (13+8). Złe: ich faworyci byli wciąż zbyt dobrzy dla rywali i stracili szansę na zwycięstwo. Od 40. minuty „Chelsea” miała przewagę – dzięki Assignonowi za dwie żółte kartki. Prowadziłem od 78. minuty. Potem uciekliśmy z narożnika O'Shea. Jeśli chodzi o XG, różnica jest znacząca: 4,11 vs. 1,68. Ale nie pod względem bramek (2:2).

Dziki występ Manchesteru United

Widzowie meczu Manchesteru United z Brentford mogą nawet nie rozumieć, gdzie jest faworyt najlepszych zawodników. „Pszczółki” w naturalny sposób „przeniosły” Mancunian, ale mimo to nie potrafiły zdobyć bramki. 3,11 xG vs 0,58 – jak Wam się podoba różnica? W 90. + 6. minucie Rashford ukarał przeciwnika za nieostrożność i skuteczność. Czy to wszystko? NIE! Chwilę później Tony wykorzystał najdzikszą dziurę w obronie Manchesteru, aby uniemożliwić znakomitym gościom zdobycie trzech punktów. Mecz był najbardziej dramatyczny pod względem dramatyzmu.